BAŞKAN ORHAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Orhan, insanlık için hidayet rehberi olan, insanlığı aydınlığa çıkaran Kuran-ı Kerim’in Kadir Gecesi’nde indirilmeye başlandığını ve bu gecenin diğer zaman dilimlerinden daha özellikli olduğunu belirtti. Allah kelamı olan Kuran-ı Kerim’de Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğunun vurgulandığını kaydeden Başkan Orhan, “Çok kıymetli bir zaman dilimi olan Kadir Gecesi’nde, nice mucizeler ve hikmetler gizli. Rabbim bizleri bu gecenin kıymetini bilenlerden eylesin.” dedi.
Kur'an-ı Kerim'in en doğru yolu gösteren ilahi bir ışık olduğunu, O'nun değerinin, içeriğinin ve anlamının her zaman güncelliğini koruduğunu belirten Orhan, şunları kaydetti: “Sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, rahmet ve mağfiretin yağmur gibi yağdığı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin refah ve mutluluğuna vesile olmasını diliyorum. Günahların bağışlanacağı, duaların kabul edileceği bu gecenin, insanlık için de sıkıntıların son bulmasına vesile olması en büyük arzumuzdur. Ancak bizler huzur içinde, birlik-beraberlik içinde bir ramazan geçirirken, ne yazık ki gönül coğrafyamızda bizim kadar şanslı olmayan kardeşlerimiz de var. Kan ve gözyaşının eksik olmadığı Doğu Türkistan, Suriye, Filistin, Mısır ve Arakan’da müslüman kardeşlerimizin bizim desteğimize ve dualarımıza ihtiyaçları var. Duaların kabul edildiği bu gecede Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu için de dua etmeyi unutmayalım. Kadir Gecesi ile birlikte bayram sevinicini yaşamaya hazırlandığımız bu günlerde, tüm hemşehrilerimin kandilini tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz, İslam dünyası ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.