AZİZİYE’DE GÖNÜLLER BİRLEŞTİ

Aziziye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği sokak iftarları Dadaşkent programı ile devam etti. Milli Egemenlik Caddesi’nde kurulan sokak iftarında gönüller birleşti, ilçe halkı iftar sevincini paylaştı.

İftar programına Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, Sağlık Bakanlığı Müşaviri Zafer Tarıkdaroğlu, Adalet Bakanlığı Müşaviri Serhat Şuşarlıoğlu, kurum amirleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği iftar programında Başkan Orhan, vatandaşlarla yakından ilgilenerek gönül sofrasında buluştukları için teşekkür etti.

GÖNÜL SOFRASINDA, RAMAZAN COŞKUSU PAYLAŞILDI 

Programda konuşan Başkan Orhan, mübarek ramazan ayında ilçe halkıyla aynı sofrada buluşmanın, birlik ve beraberlik içerisinde iftar sevincini paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Geleneksel hale getirdiğimiz sokak iftarlarının ikincisini bu yıl gerçekleştiriyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu birlikteliği sürdürerek, huzur ve bereket iklimi mübarek ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşayacağız.” dedi.

“Ramazan, birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı bir huzur ayıdır.” diyen Başkan Orhan, “Ramazan bolluk, bereket ve paylaşmak demektir. Bizim amacımız bolluğu, bereketi ve paylaşmayı hep birlikte yaşamak. Bu birliktelikle ilçemizde başlattığımız değişim ve dönüşüm hamlesi hız kesmeden devam ediyor. Erzurum Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, sizlerin vermiş olduğu güç ve enerjiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim dönemi verdiğimiz sözleri belli bir program dahilinde birer birer yerine getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

PROJELERİMİZİ ÖNCELİK SIRASINA GÖREV GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Ak belediyeciliğin en güzel örneklerinden birinin Aziziye’de sergilendiğinin altını çizen Başkan Orhan, katılımcı belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini hatırlatarak, 5 yıllık stratejik planı ilçe halkına yönelik düzenledikleri “Önceliğiniz, önceliğimizdir” anketleriyle oluşturduklarını belirtti. İlçede kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini, Dadaşkent’teki hamam talebinin de karşılık bulduğunu ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacağını müjdeleyen Başkan Orhan, ilçenin mezarlık sorununun çözüm aşamasında olduğunu ve seçim vaatleri arasında yer alan hobi bahçelerinin de projelendirildiğini kaydetti.

EL VE GÖNÜL BİRLİĞİYLE HEDEFE KOŞUYORUZ

Aziziye’nin belediye sınırlarının Dadaşkent ve Ilıca ile birlikte 69 mahalle statüsündeki köyden oluştuğuna vurgu yapan Başkan Orhan, şunları söyledi: “Oluşturduğumuz birliktelikle topyekün bir kalkınma hamlesi başlatmış durumdayız. İlçemizi bir bütün olarak ele alıp, kaynaklarımızı ilçemizin her köşesine eşit yayarak, özlenen Aziziye hedefine hep birlikte koşuyoruz. Bunu el birliğiyle, gönül birliğiyle yapıyor, sizlerin duası ve desteğiyle başarıyoruz.”

Başkan Orhan konuşmasını, “Mısır, Suriye, Arakan, Myanmar ve Doğu Türkistan başta olmak üzere, gönül coğrafyamızda akan kan ve gözyaşının dinmesini bu mübarek ayda rabbimden diliyor, zalimleri kahhar ismiyle kahrederek, fırsat vermemesini temenni ediyorum.” ifadeleriyle tamamladı.  

YAVUZ DEĞİRMENCİ MEST ETTİ

İftar programı Erzurumlu sanatçı Yavuz Değirmenci’nin “Erzurum’da Tasavvufi Ezgiler ve Hikmetli Nidalar” programı ile devam etti. Semazen gösterisi eşliğinde seslendirdiği birbirinden güzel ilahi, naat ve hikmetli sözlerle geceye renk katan Yavuz Değirmenci, katılımcılardan tam not aldı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.