İNSAN ODAKLI HİZMETİN ADRESİ AZİZİYE OLDU

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe sakinleriyle istişare toplantılarında bir araya geliyor. Sabah namazı sonrası kahvehanelerde vatandaşlarla buluşarak, simit ve peynir dürümü ile yudumlanan çaylar eşliğinde istişare eden Başkan Orhan, akşam mesaiden sonra ve hafta sonları da mahalle statüsündeki köyleri ziyaret ederek, sorunları dinliyor, çalışmaları hakkında bilgi veriyor.

AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile köylere çıkarma yapan Başkan Orhan, sorunları yerinde tespit ediyor, beklentileri birinci ağızdan dinliyor.

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN, GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR…

Sabahın erken saatlerinde ilçe merkezindeki kahvehanelerde vatandaşlarla buluşan Başkan Orhan ve beraberindekiler, çay simit eşliğinde istişare ediyorlar. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Orhan, akşam mesaiden sonra da köylere çıkarma yaparak vatandaşlarla buluşuyor. Köy muhtarları ile vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Başkan Orhan ve beraberindekiler, halkın taleplerini birer birer not alarak çözüm noktasında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veriyorlar.

Aziziye’nin Dadaşkent ve Ilıca ile birlikte 72 mahalleden oluştuğunu belirten Başkan Orhan, “Bu geniş hizmet yelpazesinde ilçemizin her köşesinde yaşayan hemşehrilerimizle kucaklaşmak, dertlerini dinlemek, sorunlarına çözüm bulmak için gecemizi gündüzümüze katarak, çalışacağımıza söz vermiştik. Sabahın erken saatlerinde başlayan mesaimiz, haftasonu da dahil gecenin geç saatlerine kadar sürüyor. Genç ve dinamik ekibimizle, meclis üyelerimizle, ilçe teşkilatımızla el ele vererek, güzel ilçemizi layık olduğu yere taşımak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AZİZİYE ÖZLENEN İLÇE HEDEFİNE KOŞUYOR

Kahvehane ve köy ziyaretlerinde ilçede yapılacak çalışmalar ve hazırlanan projeler hakkında bilgi veren Başkan Orhan, sorunları da dinleyerek not alıyor. Aziziye’nin Dadaşkent ve Ilıca dışında 69 mahalle/köyü bulunduğunu hatırlatan Başkan Orhan, “Çok geniş bir hizmet alanımız bulunmasına karşın yoğun mesaimizden fırsat buldukça ekibimizle, teşkilatımızla birlikte soluğu hemşehrilerimizin yanında alıyoruz. Bizler, ‘insan odaklı’ hizmet anlayışının mensupları olarak, hizmet perspektifimizi ‘önce insan’ ilkesiyle oluşturduk. Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi önce istişare, sonra ortak akılla hizmet üretiyoruz. Geride bıraktığımız bir yılda ilçemizle ilgili önemli çalışmaların altına imza attık. Bir yandan rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken, diğer taraftan kentsel dönüşümle ve termal yatırımlarla ilçemize yeni bir ufuk çiziyoruz. Sosyal belediyecilikte yeni atılımlar gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız planlar, hazırladığımız projelerle Aziziye’nin yarınlarına yön veriyoruz. Kaynaklarımızı ve imkanlarımızı verimli kullanarak, hizmet bakımından dolu dolu yıllar geçireceğiz. İnşallah ilçemiz özlenen ilçe hedefine koşar adımlarla yürüyecektir.” diye konuştu.

MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR MEMNUN

Başkan Orhan ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür eden muhtarlar ve vatandaşlar da, sorunlarının yerinde tespit edilmesinden memnun olduklarını dile getirerek, “Mahallemizin, köyümüzün sorunlarını başkanımıza yerinde anlatma imkanı buluyoruz. Belediyemizden beklentilerimizi ve taleplerimizi birebir aktarıyor, sorunlarımızın bu şekilde çözüleceğine de yürekten inanıyoruz. Köyümüze, mahallemize kadar gelerek bizleri dinleyen belediye başkanımıza ve beraberindekilere teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.