BAŞKAN ORHAN, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilkokul öğrencilerinin yaptığı davet üzerine 23 Nisan İlkokulu’nu ziyaret etti. Başkan Orhan, öğrencilerle sohbet ederek, kendisi yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Önümüzdeki günlerde okul temsilciliği seçimi yapacak olan 23 Nisan İlkokulu öğrencileri Başkan Orhan’ı okullarına davet ettiler. Bunun üzerine okulu ziyaret eden Başkan Orhan, öğrencilerle biraraya geldi. Çocuklara nazik davetleri için teşekkür eden Başkan Orhan, okulda yapılacak bir seçim öncesi öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Önümüzdeki yıllarda bizim oturduğumuz koltuklarda sizler oturacaksınız ve yaşadığınız ilçenin, şehrin hatta ülkenin yönetiminde dahi söz sahibi olacaksınız.” dedi. Okul temsilciliğine aday olan öğrencileri de kutlayan Başkan Orhan, çıkmış oldukları demokrasi yolculuğunda tüm adaylara başarı diledi.

HALK, KENDİ YÖNETİCİSİNİ KENDİSİ BELİRLİYOR

30 Mart’ta kendisinin de yine çocukların anne, baba, abla ya da abilerinin kullandıkları oylarla seçildiğini ve göreve geldiğini hatırlatan Başkan Orhan, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve demokrasi ile yönetiliyor. Yani halk kendi yöneticisini kendi belirliyor. Hem yerel yönetimlerde belediye başkanlarını, hem de genel seçimlerde hükümeti ve parlamentoda yer alan milletvekillerini sandık başına giderek kendimiz belirliyoruz. İşte bu yönetim biçimi bizim için en önemli noktalardan bir tanesidir. Çünkü biz kendimizi yönetecek insanları kullandığımız oylarla belirliyoruz, başarı veya başarısızlık durumunda onun hesabını sorabilme yetkisine sahip oluyoruz.” diye konuştu.

OKULLARIN TALEPLERİNİ İMKÂNLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE KARŞILAYACAĞIZ

“Türkiye, bu zamana kadar geçirmiş olduğu seçimlerde bunun sonuçlarını güzel bir şekilde yaşamıştır.” diyen Başkan Orhan, şunları söyledi: “Şimdi sizler de önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan seçimlerde okul temsilcisi seçeceksiniz. Okul temsilcisi adayı arkadaşları gördünüz, onların bir takım vaatleri ve sizlerle ilgili düşünceleri var. O düşüncelerini gerçekleştirebilmek adına, sizlerden o fırsatı alabilmek için oy talep ediyorlar. Siz de kendinize en uygun adaya gidip sandıkta oy kullanacaksınız. Yine demokrasinin bir gereği olarak, sandıkta en fazla oyu alan arkadaşımız okul temsilcisi seçilecek ve okul temsilcisi bu okulu her mecrada en güzel şekilde temsil edecek. Şunu özellikle ifade edeyim ki, demokrasinin bir gereği olan bu seçimleri sonuna kadar destekliyoruz. Bu uygulamadan dolayı Milli Eğitim Müdürlüğüne, bize burada olma imkânını sağladıkları için okul yönetimine, öğretmenlerine ve öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biz imkânlarımız ölçüsünde  her zaman sizin yanınızda  yer alacağız. Sizin isteklerinize, taleplerinize ve özellikle okul temsilcisi, müdürümüzle birlikte geldiği zaman elimizden geldiğince her türlü desteği vereceğiz.”  

Başkan Orhan, seçimlerin 23 Nisan Ortaokulu’na, Aziziye ilçesine ve Erzurum iline hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

BİLGİ EVİ VE GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ

Daha sonra öğrencilerin yönelttiği soruları cevaplandıran Başkan Orhan, bilgi evi ve gençlik merkezi müjdesini verdi. İlçede çocukların faydalanacağı bilgi evi yapacaklarını kaydeden Orhan, içerisinde halı saha, oyun bölümleri, internet ve bilgisayarların olduğu alanlar yapılacağını, burada çocukların ödevlerini de yapabilecekleri kapsamlı bir kompleks olacağını vurguladı.

Dadaşkent Polis Karakolu’nun yanında da gençlik merkezinin yapılacağını müjdeleyen Başkan Orhan, “İçerisinde çok amaçlı salon, yan tarafından tenis kortu, futbol ve basketbol sahası olacak. Etüt merkezi, kütüphane, ney, gitar, bilgisayar kurslarının yer alacağı çok büyük bir gençlik merkezi olacak. Buranın altında büyük bir salon olacak ve her branştan sporların yapılabileceği alanlar oluşturacağız. Bu projeyle bölgemizdeki gençlerin büyük bir ihtiyacını karşılamış olacağız.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Daha sonra öğrenciler Başkan Orhan ile fotoğraf çekilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.