AZİZİYE İLÇESİNE HAYVAN BARINAĞI MÜJDESİ

Aziziye Belediyesi, yaban hayatı için adeta seferberlik ilan etti. Çetin kış koşulları sebebiyle yiyecek bulma sıkıntısı çeken hayvanlar için harekete geçen Aziziye Belediyesi, kazanları bu kez hayvanlar için kaynattı. İlçeden toplanan bayat ekmeklerle et ve kemik artıklarının aş haline getirildiği ilçede, hazırlanan yemekler yerleşim merkezleri dışında oluşturulan besleme noktalarına bırakıldı. Belediye ekiplerince yürütülen çalışmalara sahada eşlik eden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise, yaban hayatını desteklemeye yönelik çalışmaların devam edeceğini bildirmekle kalmadı, ilçeye bir de müjde verdi. Başkan Orhan, “İlçemize çok yakında tam teşekküllü bir hayvan barınağı kazandıracağız” dedi.

HAYVANLAR İÇİN YEMEK PİŞİRDİ
Aziziye Belediyesi tarafından yürütülen çalışma doğrultusunda ilçedeki kasap ve mezbahalardan toplanan atık et ve kemiklerle vatandaşların çöp kenarlarına ve toplama noktalarına bıraktığı bayat ekmeklerle hayvanlar için sıcak yemek hazırlandı. Aziziye Belediyesi Fen İşleri şantiyesinde kaynatılan kazanlarda pişirilen atık et ve kemikler daha sonra yerleşim merkezleri dışında oluşturulan besleme noktalarına bayat ekmeklerle birlikte bırakıldı. Ekiplerin sahada yürüttüğü çalışmaya katılarak hayvanlar için kendi elleriyle yemek pişiren Aziziye Belediye Başkanı Orhan, hazırlanan sıcak aşın dağıtımını da yine kendisi yaptı.

“ONLAR ALLAH’IN DİLSİZ KULLARI”
Çetin kış koşullarının etkili olduğu bölgede en büyük sıkıntıyı yaban hayatın ve besine ulaşmakta güçlük çeken hayvanların yaşadığını dile getiren Başkan Muhammed Cevdet Orhan, “Biz burada çok yönlü bir çalışmayı ortaya koyuyoruz. İlçemizden topladığımız bayat ekmekleri değerlendirmek suretiyle hem israfı ortadan kaldırıyor, atık et ve kemikleri de kullanarak hayvanlar için doğal ve besleyici bir besin kaynağı oluşturuyoruz. Onlar, Allah’ın yeryüzündeki dilsiz kulları ve bizim onlara sahip çıkmak gibi bir sorumluluğumuz da var. Dolayısıyla kış koşullarının etkili olduğu süre boyunca doğaya besin bırakmaya ve yaban hayata destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

AZİZİYE’YE HAYVAN BARINAĞI MÜJDESİ
Öte yandan sokak hayvanları için çok yakında özel bir adım daha atacaklarını kaydeden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “İlçemize tam teşekküllü bir hayvan barınağı kazandırmak için çalışmalara başlıyoruz. Hali hazırda Büyükşehir Belediyemizin bu yönde bir imkânı var. Zaman zaman bizler de Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir biçimde ilçemizdeki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte inşallah kendi ilçemizde hizmet verecek olan bir hayvan barınağımız olacak. Doğayla ve yaban hayatıyla dost bir belediye olmanın gereklerini eksiksiz olarak yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.