ŞEHR-İ KADİM AZİZİYE DERGİSİ 12.SAYISIYLA OKURLARIYLA BULUŞUYOR

Aziziye Belediyesi Kültür yayınlarından Şehr-i Kadim Aziziye Dergisi 12. sayısıyla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.
2015 yılında büyük bir özveriyle yayın hayatına başlayan; edebiyat, tarih, kültür ve sanat dergisi Şehr-i Kadim Aziziye, deneyimli yazar kadrosuyla Erzurum kültürüne hizmet etmeye devam ediyor.
Birbirinden değerli eserleri bir arada toplayarak bir kez daha okuyucusunun karşısına çıkan dergi, Doğu’nun Çanakkale’si Tabyalar yazısıyla tarihin az sayıda gördüğü kahramanlık destanlarına şahitlik ederek, Güney Afrika Müslüman toplumlarının kaderini değiştiren Ümit Burnu’ndaki Müderris Ebubekir Efendi’ye ve oradan da tekrar Erzurum’un tarih kokan sokaklarına keyifli bir yolculuğa eşlik ediyor.
Şehr-i Kadim Aziziye dergisiyle 2 yıllık başarılı bir yayın hayatını geride bıraktıklarını ifade eden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,” İki yıl önce gururla çıktığımız kültürel faaliyetimizi yüz akımızla sürdürmenin, binlerce yıllık gurur dolu tarihimizin gerçekleriyle okuyucumuzu buluşturmanın zorluklarını aşmış olmanın haklı sevincini yaşıyoruz. Şehrimizdeki üniversitelerimizin çok kıymetli akademisyenleri, araştırmacıları, şehrimizin şair ve yazarlarının yanı sıra ressam ve fotoğrafçıları bize çalışmalarımızda destek oldular. Emek ve özverinin buluşmasıyla bu eşsiz eser ortaya çıktı” dedi.

Derginin hazırlanma aşamasından halka ulaşmasına kadarki süreçte emeği olan herkese teşekkür eden Başkan Orhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehrin hafızasını canlandıran, Erzurumluluk şuuru aşılayan birbirinden güzel yazı ve fotoğrafın ortaya çıkmasında emeği olan hocalarımıza, fotoğrafçılarımıza, sanatçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Dergimiz için ortaya koydukları emeğin manevi değeri çok büyük iken maddi olarak bu değeri karşılamak mümkün değildir. Ölümsüz eserler ancak böylesine fedâkarlıkla ortaya koyulabilir.”
Şehr-i Kadim Aziziye dergisinin 13. sayısı Mart ayında okuyucuyla yeniden buluşacak.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.