BAŞKAN ORHAN, MUHTARLARLA İFTAR VE İSTİŞARE ETTİ

Başkan Orhan, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bedri Özdemir ile belediye başkan yardımcılarının katıldığı iftar yemeğinde muhtarlarla bir araya geldi. Oldukça samimi bir atmosferde gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan Başkan Orhan, ramazan ayının manevi hazzını birlikte yaşamak adına iftar yemeği ve istişare toplantıları düzenlediklerini ifade etti.

ORHAN: MUHTARLARIMIZLA GÖNÜL BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Aziziye’nin 72 mahallesiyle Erzurum’un alan bakımından en büyük ilçesi olduğunun altını çizen Başkan Orhan, buna rağmen mazeret değil hizmet ürettiklerine vurgu yaparak, “Çok geniş bir hizmet alanımız bulunmasına karşın, siz değerli muhtarlarımızla el ele vererek, gönül birliği içerisinde ilçemize hizmetin en güzelini, en mükemmelini sunmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz. Sizlerle ve halkımızla kurduğumuz gönül köprüsü sayesinde ilçemizi emin adımlarla hedefe taşıyoruz. Aziziye’yi daha yaşanabilir, örnek bir ilçe haline getirme noktasındaki destek ve gayretleriniz için teşekkür ediyorum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Siz değerli muhtarlarımızın ve nezdinizde tüm hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyorum.” diye konuştu.

ÖZ: MUHTARLARIMIZ GÜZEL LİDERLİK YAPIYOR

Aziziye Kaymakamı Zafer Öz de, yaklaşık üç yıldır ilçede görev yaptığına dikkat çekerek, bu sürede gerek belediye ve gerekse muhtarlarla birlik-beraberlik içerisinde çalıştıklarını belirtti. İlçede devlet-vatandaş ilişkilerinin gelişmesi noktasında muhtarların harcadıkları çabanın önemli olduğuna işaret eden Kaymakam Öz, Aziziye’de çok önemli olayların yaşanmamasında muhtarların doğru bir şekilde liderlik yapmasının önemli etken olduğunu kaydetti. Kaymakam Öz, belediyenin gerek kırsalda ve gerekse merkezde güzel hizmetler yaptığına da vurgu yaparak, “Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Siz değerli muhtarlarımızın şahsında tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

MUHTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Muhtarlar adına konuşan Geyik Mahalle Muhtarı Ali Rıza Daştan da, iftar yemeği ve istişare toplantısından dolayı teşekkür ederek, belediye hizmetlerinden memnun olduklarını kaydetti. Daştan, “Başta Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan olmak üzere, başkan yardımcılarıyla istediğimiz zaman görüşebiliyor, ya da iletişime geçebiliyoruz. Bugüne kadar da mahallelerimiz için her istediğimizi aldık. Bizler muhtarlar olarak, hizmet için başta belediyeler olmak üzere kurumların kapılarını aşındırmakla mükellefiz. Kapısını ve yüreğini her zaman halkına açan Belediye başkanımıza ve ekibine muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Kaymakam Öz, Başkan Orhan ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Özdemir, muhtarların taleplerini diledi, sorularını cevaplandırdılar.