05-06-2015 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 05.06.2015 TARİHLİ OLAĞAN TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

KARARLARIN ÖZETİ

Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 2. Dönem yılının Haziran ayı olağan toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 05.06.2015 Cuma günü saat 14:00'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

Toplantıya Katılanlar; Muhammed Cevdet ORHAN, Mustafa KAHVECİ, M. Fatih SOLMAZ, Ömer Faruk TÖREMEN, Hüseyin BEKMEZ, Mualla Turan SAYKAL, Engin Mehmet AKARSU,  İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU, Ahmet KOCAMAN,  Ömer Faruk YARBA, Ahmet ALAK, Halil ÖZCAN, Lütfi İhsan TALAY, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, Semehe YEŞİLDAĞ, Muhsin SEFİLOĞLU, Serkant Tolga KUZZU, Cafer PALA ve İlhan KERVAN katılmışlardır.

Toplantıya Katılmayanlar; Yunus TERZİOĞLU, Onur Sertaç GÖK ve  Adnan KORKMAZ’ ın mazeret dilekçelerine istinaden Meclis tarafından oy birliği ile izinli sayılmasına, Süleyman KAPTAN ve Fatma Zehra AYGÜN mazeretsiz olarak toplantıya katılmamıştır.

2015 Temmuz ayı meclis toplantısının tatil edilmesine oy birliği ile karar verildikten sonra gündem maddeleri görüşülmek üzere meclis oturuma açıldı.

GÜNDEM MADDELERİ :

1- Belediye yerel kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak, ilçenin turizme yönelik yerel kalkınmasını sağlamak, hizmetleri özelleştirmek kamu kurumlarının tabi oldukları bürokratik usul ve kurallardan kurtularak, özel kesimin yararlandığı piyasa şartlarının gerektirdiği imkanları ve teknikleri kullanmak, kamu personel rejiminin dışına çıkarak nitelikli yönetici ve çalışan istihdam etmek esnek ve ücret politikası uygulama olanağına sahip olmak, yerel halkın katılımını sağlayarak mahalli sermayeyi harekete geçirmek, yeni istihdam olanakları yaratmak, yerel imkanları değerlendirmek, doğal su kaynaklarıyla zengin olan ilçemizde, Belediyemize ait termal Otel ve kaplıcaları, turizm ve tedavi merkezi haline getirmek, yöremiz halkına ve yurdun çeşitli yörelerinden gelen vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet vermek amacı ile Ertuğrul SEVÜLTEKİN’ in  Belediyemize vermiş olduğu dilekçesinde Ilıca Termal İnşaat Taahhüt Enerji Hayvancılık Turizm Hizmet Alımı Taşımacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş’ ye ait hisselerinin tamamının şartsız ve bedelsiz olarak Aziziye Belediye Başkanlığı’ na  devredilmesini talep etmektedir. Meclisce yapılan görüşmeler sonucunda adı geçen şirkete ait tüm hisselerin şartsız ve bedelsiz olarak Aziziye Belediyesine devredilmesinin aynen kabulüne, şirket hisseleri hakkında yapılacak her türlü işlemler için Belediye Başkanı Muhammed Cevdet ORHAN’ a yetki verilmesine, Meclis üyelerinden Muhsin SEFİLOĞLU, Engin ERDAL ve Lütfi İhsan TALAY’ ın red oyuna karşılık işaretle yapılan oylama neticesinde oy çokluğu ile karar verilmiştir.

2015 yılı “Yerel Kapasitenin Arttırılması Mali Destek Programı” kapsamında Aziziye Belediyesi tarafından KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI’  na (KUDAKA) sunulacak “Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı” başlıklı proje başvurusuna Aziziye Belediyesini temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Aziziye Belediye Başkanı Sayın Muhammed Cevdet ORHAN’ ın münferiden yetkili kılınmasına işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Muhammed Cevdet ORHAN              Mualla Turan SAYKAL                         Cafer PALA           

        Başkan                                        Divan Katibi                                   Divan Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.