16/02/2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS KARAR ÖZETİ


16/02/2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS KARAR ÖZETİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 16.02.2015 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR

KARARLARIN ÖZETİ
Belediyemiz Meclisi, 5765 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 2. Dönem yılının Şubat ayı olağanüstü toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 16.02.2015 Pazartesi günü saat 12:30'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.


Toplantıya Katılanlar; Muhammed Cevdet ORHAN, Mustafa KAHVECİ, M. Fatih SOLMAZ, Ömer Faruk TÖREMEN, Hüseyin BEKMEZ, Mualla Turan SAYKAL, Engin ERDAL, Mehmet AKARSU, Ömer Faruk YARBA, İsa ARİFOĞLU, Halil ÖZCAN, Hülya SALTUKLU, Ahmet KOCAMAN, Ahmet ALAK, Lütfi İhsan TALAY, Fatma Zehra AYGÜN, Adnan KORKMAZ, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, İlhan KERVAN, Semehe YEŞİLDAĞ, Serkan Tolga KUZZU ve Cafer PALA katılmışlardır.
Toplantıya Katılmayanlar; Yunus TERZİOĞLU, Onur Sertaç GÖK, Süleyman KAPTAN ve Muhsin SEFİLOĞLU katılmamıştır.

GÜNDEM MADDELERİ :

  1. Belediyemiz sınırları içerisinde Ilıca Mahallesi 3187 ada, 8 no’lu parsel ile 3175 ada 127 no’lu parseller üzerinde bulunan 80 adet sanayi dükkanın daha önceden irtifakı yapılmış olup,  80 adet dükkanın irtifakının bozularak aynı yerde 42 adet dükkanın irtifakının tekrar kurulması için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesine işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.
  2. Belediyemiz ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında İlçemiz Eski Mahalle 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi 05/02/2010 tarihinde protokol imzalanmıştır. Protokol kapsamında kalan Mülkiyeti Belediyemize ait Kadastronun 10071 ada 49 parsel (Eski Parsel 3178) ile 10059 ada 3 parsel (Eski Parsel 1453)’ de kayıtlı taşınmaz mallarımızı Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Eski Mahalle 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahipliği değerleme raporundaki bedel üzerinden devredilmesine, işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.
  3. Mülkiyeti Belediyemize ait Saltuklu mahallesinde bulunan 9539 ada 1 parselde kayıtlı 9.622,25 m2 taşınmazın satışının yapılmasına işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.
  4. Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan “Erzurum turizminde Ehram Zirveye Tırmanıyor (ETEZİT)’’başlıklı bir projeye Belediyemizin ortak olmasına ve KUDAKA’ya sunulmasına, projenin başarılı olması durumunda sözleşmeden doğan yükümlülüklerin tarafımızca karşılanmasına, faaliyetin uygulanmasına, sunulan başvuruda kurumumuzu temsilen, ilzama ve başvuru belgelerini imzalamaya Belediye Başkanı Sayın Muhammed Cevdet ORHAN’ ın yetkili kılınmasına işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verildi.

Muhammed Cevdet ORHAN        Mualla Turan SAYKAL          Cafer PALA 
      Başkan                                      Divan Katibi                         Divan Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.