29/03/2018 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 29.03.2018 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 5. Dönem yılının Mart ayı olağanüstü toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 29.03.2018 Perşembe günü saat 14:30'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Toplantıya Katılanlar;  Muhammed Cevdet ORHAN Başkanlığında üyelerden, Mustafa KAHVECİ, Mustafa GÜLKAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Hüseyin BEKMEZ, Engin ERDAL, Mehmet AKARSU, Hüseyin GÜLER, Ahmet KOCAMAN, Metin AYGÜN, Sacit DELLALBAŞI, Halil ÖZCAN, Lütfi İhsan TALAY, Adnan KORKMAZ, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU, Semehe YEŞİLDAĞ, Muhsin SEFİLOĞLU, Serkant Tolga KUZZU, Cafer PALA ve İlhan KERVAN

 

Toplantıya Katılmayanlar; Mualla Turan SAYKAL, İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU, Onur Sertaç GÖK, Ömer Faruk YARBA ve Yunus TERZİOĞLU’ nun mazeret dilekçesine istinaden meclis tarafından izinli sayılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

 

2 adet Ek gündem maddesi oylanarak oy birliği ile gündeme alınmıştır.

 

1- 05/01/2018 tarih ve 2018/10 sayılı Meclis Kararı ile İmar Komisyonuna havale edilen Aziziye İlçemiz Dadaşkent Gezköy Mahallesinde bulunan 12487 ada 4 nolu parsel Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gezköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırılarak sonrasında satışa çıkarılmış ve bir müteşebbis tarafından satın alınmıştır. İlgili müteşebbis 21.087,55 m² olan proje alanı için 13 adet Ticaret + Konut, 9 adet blok arası ticari yapımı talebi ile Belediyemize müracaat etmiştir.

                          05/01/2018 tarihinde Belediye Meclis kararı ile İmar Komisyonunun yetkilendirilmesi üzerine komisyon tarafından inceleme yapılmış, 13 bloktan oluşan proje için E= 2.00, E-80 Erzurum – Erzincan karayoluna cephe olan bloklar için Yençok= 15.50 m ve yapı yaklaşma mesafesi 5 m olup, diğer bloklar için Yençok= 18.50 m olacak şekilde değerlendirilmiş ve sosyal donatı alanları da dikkate alınarak bölgemize katma değer sağlayacak bir cazibe projesi olacağı düşüncesiyle; 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddeleri, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin proje denetim kriterleri ve imar plan notları da göz önünde bulundurularak projenin uygulanabilir olduğu, kanun ve yönetmeliklere aykırı bir ibarenin olmadığı kanaatiyle ruhsat aşamasında onaylı zemin etüt raporunun ilgili birime teslim edilmesi ve zemin iyileştirme uygulamasının yapılması şartı ile ruhsat verilmesine, İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabulüne; işaretle yapılan oylama neticesinde Mushin SEFİLOĞLU, Lütfi İhsan TALAY, Engin ERDAL ve Sacit DELLALBAŞI’ nın karşı oyuna karşılık oy çokluğu ile karar verilmiştir.

 

 

Muhammed Cevdet ORHAN            Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU              Hüseyin GÜLER

Meclis Başkanı                             Divan Katibi                                    Divan  Katibi


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.