04/12/2017-TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETİ (2. BİRLEŞİM)

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİNİN 04.12.2017 TARİHLİ OLAĞAN                                                             TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNİN 1. OTURUMUNDA ALINAN KARARLARIN ÖZETİDİR.

 

KARARLARIN ÖZETİ

   Belediyemiz Meclisi, 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere Meclis olağan 6. Seçim döneminin 4. Dönem yılının Aralık ayı olağan toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu 04.12.2017 Pazartesi günü saat 10:30'da Meclis toplantı salonunda yapmak üzere toplandı.

                             

Toplantıya Katılanlar;  Muhammed Cevdet ORHAN, Mustafa KAHVECİ, Mustafa GÜLKAR, Ömer Faruk TÖREMEN, Hüseyin BEKMEZ, Mualla Turan SAYKAL, Engin ERDAL, Mehmet AKARSU,  Hüseyin GÜLER, İsa ARİFOĞLU, Hülya SALTUKLU,  Ahmet KOCAMAN, Metin AYGÜN, Sacit DELLALBAŞI, Ömer Faruk YARBA, Halil ÖZCAN, Lütfi İhsan TALAY, Adnan KORKMAZ, Semehe YEŞİLDAĞ, Serkant Tolga KUZZU, Cafer PALA ve İlhan KERVAN

 

Toplantıya Katılmayanlar; Yunus TERZİOĞLU, Onur Sertaç GÖK, Ş. Yaşar TARİKDAROĞLU ve Muhsin SEFİLOĞLU’ nun mazeret dilekçesine istinaden meclis tarafından izinli sayılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

 

1- İlçemiz Yarımca Mahallesi mevkiinde bulunan Mülkiyeti Belediyemize ait 0 ada 94 nolu parselde kayıtlı 19.863,77 m² tarla vasfındaki taşınmazın satış kararının alınması için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

2- İlçemiz sınırları içerisinde Gezköy mevkiinde bulunan Belediyemiz ve Kayalar İnş. Malz. Taah. Gıda Maddeleri Züccaciye ve  Tekstil Ürünleri Tic. San. Ltd. Şti. arasında hisseli olan 1670 ada 20 nolu parselin 28,93 m²’ si Belediyemiz adına olup, 21/12/2010 tarih ve 91 sayılı Encümen kararı ile Belediyemiz tarafından 3.750,00 TL bedelle satılmış ve 76633 makbuz numarası ile tahsilatı yapılmıştır. Anılan parselin Belediyemize ait hissesinin satışının yapılmasına ve tapu devir tescil işlemlerinin Kayalar İnş. Malz. Taah. Gıda Maddeleri Züccaciye ve Tekstil Ürünleri Tic. San. Ltd. Şti adına yapılmasına; gereği için evrakın Emlak İstimlak Müdürlüğüne havalesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

3- Mülkiyeti Belediyemize ait Bahçelievler Mahallesi 10114 ada 8 parselde kayıtlı bulunan Eski Halı Kursu Binasının halka yönelik Kuran-ı Kerim ve Din Eğitim Hizmetlerini yerine getirebilmesi için Kuran Kursu olmak üzere İlçe Müftülüğüne tahsis edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

4- İlçemiz Karakale Mahallesinde yapımı tamamlanan Kuran Kursu hizmet binasının Kuran-ı Kerim ve Din Eğitim Hizmetlerini yerine getirebilmesi için Kuran Kursu olmak üzere İlçe Müftülüğüne tahsis edilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

5- İlçemiz Selçuklu Mahallesi Dadaş Caddesi üzerinde ATM’ ler bölgesinde bulunan kurulu ATM’ lerin zemin kullanım ve işgaliye bedeli karşılığında kiralanmasına; Talepte bulunan Yapı Kredi Bankası A.Ş.’ nin talebinin değerlendirilerek ATM kurulması için izin verilmesine; zemin kullanımı işgaliye bedeli karşılığında kiraya verilmesi için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesine; işaretle yapılan oylama neticesinde oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Muhammed Cevdet ORHAN             Hülya SALTUKLU                        Hüseyin GÜLER                                                                  

    Meclis Başkanı                             Divan Kâtibi                                  Divan Kâtibi

 


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.