Başkanın Mesajı

Değerli hemşehrilerim;
 

Erzurum’un batıya açılan ve gelişen yüzü, vitrini ve aynasıdır Aziziye…

Yenilenen ve değişen yüzüyle Erzurum’un en güzel ilçelerinden birisidir Aziziye…

Marka bir ilçe ve turizm cenneti kıvam ve kalitesini yakalamış bir ilçedir Aziziye…

Ve Aziziye… Antik döneme uzanan tarihi, Palandöken’e nazır dik duruşuyla, güneşin doğduğu belde, şifalı suların yürekleri ısıttığı diyar, yiğitlik, mertlik ve dadaşlık sembolüdür aslında…

İşte böylesine önemli ve kıymetli bir kentte, yaptığımız ve planladığımız projelerle ilçemizi şaha kaldırmanın gayretindeyiz.

Kentsel dönüşümden, rutin belediyecilik hizmetlerine, sosyal, kültürel ve sportif belediyecilikten dev projelere kadar ilçemizi bir yaşam ve turizm cenneti haline getirmenin çabasındayız.

Aziziye için yapacağımız ve planladığımız çok iş var. Dört yıllık görev süremizi geride bırakırken, yaptığımız atılımlar sayesinde ilçemiz kabuğunu kırdı ve Erzurum’un en güzel yaşam merkezlerinden biri haline geldi.

1702 kilometrekare alan içerisinde bulunan 69 mahalle statüsündeki köy ile birlikte Dadaşkent ve Ilıca’ya hizmet üretmenin onurunu yaşıyoruz. Ve bu geniş coğrafyanın her bir metrekaresine hizmet üretmek adına gecemizi gündüzümüze katarak, tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. İlçe merkezinde olduğu gibi köylerde de hizmet rüzgârı estirerek, gidilmedik yer, ulaşılmadık el bırakmamaya gayret ediyoruz.

Yapacağımız daha çok iş var. Sosyal, kültürel ve sportif belediyecilik bağlamında, yaptığımız atılımlar ilçemize adeta çağ atlatıyor.  Ama biz, bu güzel coğrafyanın, kadirşinas insanlarına yaptığımız hizmetleri asla yeterli görmüyoruz. Yapacağımız çok iş, kat edeceğimiz daha çok yol var.

Makamların geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu düsturundan hareketle, yaratılanı yaratandan ötürü seven bir davanın temsilcileri olarak, halka hizmete nefsimizi adadık.

Aldığımız yol, verdiğimiz emek, sunduğumuz hizmet şerefimizdir…

Bu dört yıla kısıtlı imkânlarla sığdırdığımız her bir hizmetin temelinde mücadele, kararlılık, samimiyet ve hizmet heyecanı vardır.

Bu yolculukta bizlerle her zaman el ve gönül birliği içerisinde çalışan, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, başkan yardımcılarımıza, birim amirlerimize ve işçisinden memuruna tüm ekip arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum.

Yüreği her zaman bizimle atan, destekleri ve dualarıyla her zaman yanımızda yer alarak bizim hizmet şevk ve heyecanımızı artıran aziz hemşerilerime de teşekkürü bir borç biliyorum.

Ve yine projelerimize katkılarından ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümetimize, kapılarını ve yüreklerini bizlere her daim açan b, Erzurum milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, partimizin il ve ilçe teşkilatlarına, hemşerilerimiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Sizlerle oluşturduğumuz bu güven ve gönül köprüsü sayesinde Aziziye’mize daha nice güzellikler katacak ve daha büyük projeleri hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum.

Sevgi ve saygılarımla...


Muhammed Cevdet ORHAN
Belediye Başkanı


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.