AK BELEDİYECİLİKLE AZİZİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIYORUZ

Belediyecilikte “İnsan Odaklı Hizmet” anlayışının önemli merkezlerinden biri olan Aziziye’de Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, gece gündüz boş durmuyor. İlçede hizmet seferberliği sürerken, Başkan Orhan da esnaf ziyaretleri ve istişare toplantılarıyla halkın nabzını tutuyor. Yaptığı ziyaretler ve düzenlediği toplantılarla belediye faaliyetlerini halka anlatan Başkan Orhan, ilçe halkının görüş ve önerilerini alarak hizmet vizyonunu sürekli güncelliyor.

Ilıca’da gerçekleştirdiği ziyaretlerle esnafın sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Başkan Orhan, “İlçemize ve hemşehrilerimize hizmetin en güzelini sumak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetler ve planladığımız projelerle Aziziye’yi 2023 vizyonuna taşıyoruz. Hemşehrilerimizle ve muhtarlarımızla el ele vererek oluşturduğumuz hizmet kervanı emin adımlarla hedefe yürüyor.” dedi. 

ÖNCE ESNAF ZİYARETİ, SONRA İSTİŞARE TOPLANTISI

Gündüz esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Orhan, akşam da ilçeye bağlı Emrecik ve Paşayurdu Mahallesi’nde istişare toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Belediyenin yaptığı çalışmaları mahalle sakinlerine anlatan Orhan, ilçe merkezinde ve mahalle statüsündeki köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçe merkezinde başta kentsel dönüşüm olmak üzere, asfalt, kaldırım, yol ve park çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Başkan Orhan, köylerin umumi ihtiyaçlarının da öncelik sırasına göre birer birer çözüldüğünü kaydetti.

HİZMET SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK

Aziziye’yi el birliğiyle kalkındırmakta kararlı olduklarını ve bu doğrultuda hizmetler ürettiklerinin altını çizen Başkan Orhan, şunları söyledi: “Gerek Dadaşkent ve Ilıca’da, gerekse mahalle statüsündeki köylerimizde bir hizmet seferberliği başlatmış durumdayız. Ilıca’da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürerken, yeni bir park daha hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Dadaşkent’te yeni parklar yaparken, kaldırım, yol ve asfalt çalışmalarımız sürüyor. Büyükşehir Belediyemiz ilçe merkezinde ve köy yollarında asfalt çalışması yapıyor. Yine bu yıl ilçemize özel müteşebbisler aracılığıyla 4 bin kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurtları kazandırdık. Sosyal belediyecilikte örnek hizmetler gerçekleştiriyor, mesleki eğitim kurslarının niteliğini ve çeşitliliğini arttırıyoruz. Köylerimizin köy konağı, taziye evi ve tuvalet gibi umumi ihtiyaçlarını gideriyor, köy meydanlarını kilitli taş ile işliyoruz. Amacımız ilçemizi her yönüyle kalkınmış, örnek bir yaşam alanı haline getirmek. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor.”

Başkan Orhan, esnaf ziyaretlerinin ve istişare toplantılarının hız kesmeden süreceğini de sözlerine ekledi. Gittiği köylerde çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Orhan, oyuncak ve çeşitli hediyeler dağıtmayı da ihmal etmiyor.